O Tomku

W kilku słowach.

Autor książek, trener i psycholog biznesu.

Pisze i szkoli o relacjach, pewności siebie, osobistej efektywności, biznesie i marketingu. Robi to w konkretny, szczery i praktyczny sposób, bez przeintelektualizowania, ale też bez "lania wody”. Nie boi się głośno mówić tego, co myśli, nawet jeżeli jest to dość niepoprawne politycznie. 

W czym szczególnie może Ci pomóc.

Udane relacje z płcią przeciwną
Bardziej swobodna komunikacja
z innymi
Większa pewność siebie
oraz śmiałość
Łatwiejsze osiąganie celów
Większa motywacja do zmiany
i działania
Uwolnienie swojego potencjału
i pozbycie się ograniczeń
Wyższe dochody i większa inteligencja finansowa
Większa atrakcyjność
i wyższa samoocena
Szybsze rozwiązywanie problemów

Poznaj jego styl i inspiracje.

Od ponad 8 lat pomaga innym rozwiązywać trapiące ich problemy i osiągać założone cele. Dostarcza przy tym kompleksowego wsparcia na drodze do sukcesu – znajdując rozwiązania, ucząc konkretnych umiejętności, uwalniając ukryty w ludziach potencjał, zwiększając ich poczucie wartości, motywując do działania, budując silne osobowości, zdrową pewność siebie, wzmacniając psychikę, czy wyrzucając z głów śmieci, w postaci ograniczających przekonań.


Wszystko to robi w swoim mocno kontrowersyjnym stylu, który niestety nie jest przeznaczony dla każdego. Tomek nie należy bowiem do „grzecznych” trenerów, którzy „owijają w bawełnę”, klepią po plecach i powtarzają do znudzenia puste, motywacyjne hasła.


W pracy z nim – możesz liczyć na konkretne podejście, bez zbędnej cenzury: szczerą rozmowę, szybkie pozbycie się wymówek, bezpośrednie pokazanie gdzie leży przyczyna problemów, jak zrobić krok na przód, co należy zmienić w swoim życiu. Całość dopełnia koncentracja na efekcie: jak najmniej zbędnego gadania, jak najwięcej zmiany myślenia oraz praktycznego działania.


Takie podejście niewątpliwie sprawia, że szkolenia i coachingi z Tomkiem są bardzo skuteczne. Czasami jednak nie należą do najłatwiejszych. Dlatego każdy indywidualnie musi sobie odpowiedzieć czy rzeczowy i praktyczny styl pracy jest właśnie dla niego. 

Tomek inspiruje się dorobkiem wielu nurtów naukowych: psychologii społecznej, psychologii biznesu, psychologii relacji, psychopatologii, socjologii, terapii, szeroko rozumianego rozwoju czy nowoczesnej duchowości.


Łączy przebadane, sprawdzone i skuteczne podejście: Coachingu Klasycznego, Mentoringu, Terapii Prowokatywnej, The Work, Holistic Plant Technologies, Neuro-lingustic Programming, Habit Reversal Training i wielu innych, światowej klasy narzędzi i technik.


Dodaje do tego ogromne doświadczenie, które zdobył zmieniając od zera każdy aspekt swojego życia oraz prowadząc coachingi z tysiącami osób, które skorzystały z jego pomocy. 


Jeśli chcesz go poznać – możesz skorzystać zarówno ze spotkań indywidualnych, jak i szkoleń grupowych o charakterze warsztatowym czy wykładowym. Część jego wiedzy znajdziesz również na blogu, w książkach, filmach i w kursach on-line.

 

Przeczytaj opinie klientów.

Aras Ahmad

Tomek jest naprawdę świetnym człowiekiem i trenerem. Daje to odczuć na swoich szkoleniach. Generalnie, ma ogromną wiedze, którą wykorzystuje w każdym calu, aby pomóc drugiemu człowiekowi. Dużym plusem także jest to, że podchodzi do każdego indywidualnie i wspiera go w rozwiązywaniu problemów, jak i ogólnie rozwoju. Z pewnością potrafi polepszyć życie innym. Polecam go bardzo serdecznie. Na pewno wrócę do niego jeszcze nie raz!

Psycholog
Marek Makowski

Dlaczego polecam właśnie Tomka? Jest on świetnym trenerem, który nie akceptując wymówek daje kopa emocjonalnego do ogarnięcia życia i ciągłej pracy nad sobą. Dzięki Tomkowi stale się rozwijam, zarówno osobiście jak i biznesowo. Jednocześnie jest prawdziwym przyjacielem i oparciem w rozwoju, zwłaszcza kiedy mam duży problem życiowy. Wtedy Tomek zawsze ma czas, zawsze pomoże, czasem opierdoli i problem znika, z nową energią mogę działać :)

Przedsiębiorca
Michał Hansz

Jeśli chodzi o coaching oraz inne formy pomocy mogę z czystym sumieniem polecić Tomka. Latem podczas szkolenia była masa zabawy, poznawania obcych osób, nauki dystansu do siebie i zabawy procesem. Jesli bede mial kiedykolwiek jakis problem w relacjach z kobietami albo z innymi aspektami życia będę wiedział do kogo zwrócić się z pomocą. Gorąco polecam poznanie Tomka na szkoleniach indywidualnych, albo jak w moim przypadku grupowych!

Specjalista ds. obsługi klienta zagranicznego
Martin Migacz

Gdy 2 lata temu wpadła mi do ręki książka : „Facet z jajami” to od razu tak się nią zafascynowałem, że przeczytałem 100str pierwszego dnia. Poleciłem ją kilku znajomym i również byli zachwyceni. Tomek jak nikt inny potrafi wytłumaczyć to co każdy powinien wiedzieć od rodziców i ze szkoły: zarządzanie czasem, stylizację, podejście do pieniędzy, relacje itd. Gorąco polecam warsztaty, szkolenia i książka, ponieważ profesjonalizm i specyficzne podejście, którym kieruje się Tomek daje efekty, a wprowadzenie tych podstawowych umiejętności jest absolutnie wymaganie w dzisiejszym świecie!

Coach
Mariusz Mazur

Tomek jesteś wielki! Jestem właśnie po ogarnięciu Twojego kurs NPS. W swoim życiu osiągnąłem pewne sukcesy, kupiłem mieszkania, inwestując w różne rzeczy zaoszczędziłem trochę pieniędzy. Ale jedno jest pewne Ty masz zakur...stą wiedze nie wiem skąd. Twoje nauki są dosadne i docierają do sedna rzeczy. Uświadomiłeś mi że mogę więcej, że jestem kimś szczególnym, że to co robię i to co mnie ogranicza jest wynikiem tylko mojej osoby.W życiu załatwiałem różne interesy ale zawsze byłem pewny siebie tylko sztuczne, w towarzystwie się strasznie męczyłem aby dostosować się do pewnych norm i zachowań. Po kursie owszem muszę czasami dostosowywać się do norm, ale dzięki Tobie większość czasu jestem sobą i nie przejmuję się tym czy to opinia polubi i czy wszyscy będą zadowoleni. Dziękuję Tomku za wszystko. Bardzo mi pomogłeś i z mojej strony możesz liczyć na pomoc. Pozdrawiam Mariusz.

Agent obrotu nieruchomości
Sławomir Plewiński

Przed coachingiem z Tomkiem byłem niestety tchórzliwą ciotą, którą omijało w życiu mnóstwo możliwości. Spędzałem całe dnie w domu, nie miałem życia towarzyskiego, a do tego nie szło mi w moim zawodzie, czyli grze w pokera. Wystarczyły dwa dni intensywnej pracy z Tomkiem, abym odblokował się w kwestii kontaktów z innymi, nabrał większej pewności siebie, zaplanował swoją przyszłość i nastawił się na sukces.

Po coachingu w ciągu trzech miesięcy: zmieniłem miejsce zamieszkania, zacząłem chodzić regularnie na siłownię, poszerzyłem grono swoich znajomych, znalazłem świetną dziewczynę, a do tego znacząco podniosłem swoje wyniki pokerowe.

Polecam Tomka jako trenera, który brutalnie, ale skutecznie otwiera oczy, pokazuje jak ogarnąć swoje życie i motywuje do zapierdalania. Dużym plusem jest to, że Tomek zna się na masie rzeczy i potrafi pomóc w naprawdę wielu aspektach. Do tego czuć, że zależy mu na tym, aby jego klienci mieli efekty.

Pokerzysta
Jacek Simiński

Z Tomkiem znam się od 2009 roku, gdy wybrałem się na jego pierwsze szkolenie. Wywrócił mój świat i percepcję pewnych wartości do góry nogami i pomógł przestać się przejmować pierdołami. Od 2009 roku nie było lat, w których nie spełniłbym dzięki niemu choć jednego ze swoich marzeń. Polecam współpracę z mistrzem Marcem :)

Tłumacz/Lingwista
Oktawian Kitala

Wśród szkoleń trenerów osobistych w Polsce często ciężko wybrać kompetentną osobę, która pomoże obrać sukcesywną drogę w życiu. Szczerze polecam Tomka Marca, jeżeli szukasz szybkich i skutecznych rozwiązań, pozbawionych pseudonaukowych i pseudoskutecznych metod. Coachingi u takiej osoby to czysta przyjemność, twórcza zabawa i ciągły postęp w kreowaniu własnego sukcesu w każdej dziedzinie życia.

Student Informatyki
Marcin Sola

Pierwszy raz natknąłem się na działalność Tomka, kiedy znalazłem jego pięrwszą książkę "Facet z jajami" w jednym z empików. To był moment zwrotny - wszystkie moje przekonania nt. dbania o siebie, relacji i ogólno pojętego rozwoju osobistego zostały zupełnie przebudowane. Książka pokazała mi tak oczywiste, a jednak nie rozumiane przez wielu facetów w dzisiejszych czasach mechanizmy i zasady rządzące osiąganiem sukcesu, że nie mogłem uwierzyć że przez tyle lat swojego życia nie potrafiłem tego dostrzec. Po książce zdecydowałem się na udział w kursie NPS - kolejna świetna decyzja. Tomek okazał się bezpośrednim gościem, który mówi jak jest i nie owija spraw w bawełne, wykazując przy tym empatię i zrozumienie. Jego podejście do życia zaraża, a rady, które od niego dostaję za każdym razem robią bałagan w moim systemie przekonań - w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Barman
Adam Kęsy

Twoje życie nie wygląda tak jak byś tego chciał, masz problemy w nawiązywaniu relacji, szczególnie z płcią przeciwną, masz kompleksy, które nie pozwalają Ci szczęśliwie żyć, są sytuacje, w których wydaje Ci się, że jesteś bezwartościowy, a pewność siebie to słowo, które jest Ci obce. Brzmi znajomo? Jeśli tak, to zgłoś się do Tomka Marca. Nie tylko pomaga rozwiązywać Twoje problemy, ale szuka także ich przyczyny. Zastosuj się do jego rad i wskazówek, a Twoje życie stanie się dużo prostsze i przyjemniejsze.

Programista
Bartek Jurusz

Jeśli szukasz rozwiązania problemu - wystarczy, że znalazłeś Marca. Tomek poprowadził mnie do rozwiązań moich problemów drogą która była faktycznie MOJĄ drogą. Każdy może liczyć na podejście indywidualne, a nie jak do szarego człowieka. A najlepsze jest to, że ile razy znów miałem problem, którego nie mogłem rozwiązać - zawsze mogłem znów zwrócić się do Tomka o pomoc i nigdy mi nie odmówił. Serdecznie polecam jako coacha i mentora.

Student Finansów i Rachunkowości
Sebastian Cichowlas

Moją przygodę z Tomkiem zacząłem od przeczytania jego książki "Facet z jajami" dała mi ona wiele do myślenia i pokazała mi że moje życie nie musi być takie nudne i szare jakie było do tej pory. Następnie wziąłem udział w NPS czyli Naturalnej Pewności Siebie, gdzie mogłem poznać Tomka osobiście i porozmawiać z nim na każdy temat-problem. Zawsze znalazł dla mnie trochę czasu i odpowiednio mnie nakierował na rozwiązanie problemu gdy coś co mnie męczyło. Jego podejście jest bardzo profesjonalne i zarazem koleżeńskie, nie jest on osobą przed którą można mieć lęki. Jeszcze na pewno nie raz wezmę udział w jego szkoleniu i będę polecał je moim znajomym gdyż na nich człowiek wiele się uczy i zmienia realnie pogląd na świat.

Kierownik/Szef Baru w klubie
Maciej Wójciak

Tomasz Marzec - Jeden z nielicznych polskich trenerów, który stawia sobie za cel realną chęć pomocy swoim kursantom, a nie czerpanie zysków wymyślając kolejne tysiąc tricków i sposobów pogłębiające tylko frustracje klientów. Szkolenia i produkty są zawsze na najwyższym poziomie i co najważniejsze, szkolenia są skuteczne a efekty trwałe.

-
Wojciech Dziemba

Po kursie z Tomkiem Marcem z Naturalnej Pewności Siebie moje życie w końcu realnie się zmieniło. Dzięki przekazywanej wiedzy i odpowiednio dobranymi ćwiczeniami w końcu uwierzyłem w siebie, odnalazłem w sobie siłę która zawsze we mnie była tylko nie potrafiłem z niej korzystać. Dzięki poczuciu humoru i bezpośredniości Tomka lekcje były bardzo przyjemne, a ich treść szybko do mnie trafiała i motywowała do pracy nad sobą.

Konsultant ws. wycen nieruchomości
Szymon Ławniczak

Kiedy kilka lat temu znoszono obowiązkową służbę wojskową bałem się o przyszłe pokolenia "facetów" mieszkających w Polsce. Męskość w naszym kraju upada z dnia na dzień, a jeden z niewielu sposobów, żeby wyciągnąć jaja pochowane po kieszeniach naszych cojones zniknął, jakby nigdy go tu nie było. Niedługo potem usłyszałem od znajomego o osobie, która nazywa się Tomasz Marzec. Podobno napisał książkę reklamowaną jako "jaja w pigułce". Zainteresowało mnie to i zdecydowałem się na zakup, który może nie do końca wywrócił mój świat do góry nogami, ale na pewno uświadomił mi wiele błędów, które popełniałem w swoim codziennym życiu. Po wdrożeniu zmian do mojej codzienności zauważyłem, że standard mojej egzystencji znacząco się poprawił. Postanowiłem więc, że spotkam się z osobą, która w swojej książce uczy facetów jak być najlepszą wersją samego siebie. Wybrałem się więc na jednodniowe szkolenie obywające się w maju 2012 roku. Tomek zrobił na mnie niesamowite wrażenie swoją otwartością, sposobem podchodzenia do problemów, jakością szkolenia oraz totalną szczerością. Widać było, że zna się na tym o czym mówi, że wszystko to o czym opowiada nie jest tylko pustym słowem, ale stoi za tym szereg doświadczeń z realnego życia. Następnie przyszła kolej na kolejną książkę Tomka nastawiona stricte na kontakty damsko - męskie, a dokładniej męsko - damskie, gdyż nie da się ukryć, że była ona adresowana do mężczyzn, którzy w jakimś aspekcie swojego życia nie wiedzą jak zachować się przy kontakcie z płcią przeciwną. Te kilkaset stron to pozycja obowiązkowa na półce oraz w głowie faceta (sorry, drogie Panie!), który chce nauczyć się jak poznawać nowe kobiety oraz jak rozwijać zapoczątkowaną interakcję. Kolejny raz spotkałem się z Tomkiem na założonym przez niego Klubie Rozwoju Osobistego w styczniu 2014 roku. I znów przekazał ogrom wiedzy, która dla zwykłego "zjadacza chleba" może być jak odkrycie drzwi do nowego wymiaru. Szkolenia, książki oraz Kluby Rozwoju naprawdę pomogły mi w moim codziennym życiu. Ważne jest także to, że gdy tylko potrzebowałem skontaktować się z Tomkiem i o coś go zapytać, pisałem do niego na FB i odpisywał zazwyczaj w ciągu kilku godzin.

 

Tomasz Marzec to osoba, z której poglądami na pewno warto się zapoznać i wyciągnąć z nich jak najwięcej dla siebie. W rozwoju osobistym najważniejsze jest działanie, czego same książki i szkolenia Ci nie dadzą, z drugiej jednak strony, jeśli nie wiesz w którym kierunku masz się poruszać, łatwo możesz się zgubić. Skorzystaj więc z drogowskazów, które pojawiły się w Twoim życiu i daj się zabrać na przejażdżkę po swoim umyśle. Uważaj jednak ! Tomek często potrafi powiedzieć Ci coś prosto w twarz, co może wydawać Ci się chamskie i będziesz miał ochotę wrócić do domu i wypłakać się mamusi, jednak zawsze robi to po to, żeby Cię uświadomić w rzeczach, które możesz w swoim życiu jeszcze poprawić.

 

Ja na pewno spotkam się z Tomkiem jeszcze kilka razy. Ciekawi mnie tylko, czy Ty będziesz miał na to odpowiednio dużo odwagi ? Jeśli tak, to życzę Ci powodzenia w zmianie swojego życia na lepsze.

Prezenter Radiowy
Kamil Pluta

Tomasz Marzec to rewelacyjny trener rozwoju osobistego, potrafiący w wyjątkowy sposób połączyć ogromny profesjonalizm, wiedzę merytoryczną i pozytywną energię, która wręcz od niego promieniuje. Wiedzę przekazuje w sposób konkretny, bez zbędnego owijania w bawełnę, z dużą dawką poczucia humoru. Motywuje, inspiruje, pomaga wyznaczyć kierunek dalszego marszu, gdy trzeba - poklepie po ramieniu, a gdy trzeba usłyszeć kilka słów gorzkiej prawdy - również można na niego liczyć. Polecam serdecznie.

Programista
Grzegorz Sosnowski

Tomasz to mega pozytywny gość! Zarówno trener jak i osoba, której można się o wszystko poradzić. Pomaga w różnych sytuacjach, nawet w takich, które nie są związane ze szkoleniami. Jestem obecnie w trakcie kursu NPS Tomka i jest to pierwsze tak ciekawe, tak mądre i dające takie efekty szkolenie jakie odbywałem. Gorąco polecam !

-